RIVIERA PAKLENICA   Wakacje w Chorwacji

     

button_homebutton_hotelebutton_pensjbutton_apartmbutton_camping
INFORMACJE O CHORWACJI
   strzalka   Informacje ogólne
   strzalka   Klimat i pogoda
   strzalka   Morze i nurkowanie
   strzalka   Język
   strzalka   Kuchnia
   strzalka   Dla kierowców
   strzalka   Mapy
   strzalka   Porady praktyczne
 

MAPA AUTOSTRAD
W CHORWACJI
 

 
   

  


CHORWACKA KUCHNIA

Chorwacka kuchnia jest zróżnicowana w zależności od klimatu. w miejscowościach nadmorskich głównie serwuje się miąsa z grila (meso na zaru), kotlet mielony z mieszanego mięsa (pljeskavica), oraz przeróżne ryby. Popularne potrawy poza kuchnią europejską to np. dalmańska wędzona szynka czy salami. Mięsa smażone podawane są z ryżem, ziemniakami lub makaronem. Jako, że Chorwacja to kraj nadmorski warto spróbować rodzimych owoców morza,w tym kalmarów czy raków. Poza restauracją chorwackiej kuchni można popróbować bezpośrednio od gospodarza domu, w kórym mieszkamy (pod warunkiem, że taką wybraliśmy formę noclegu). Chorwaci posiadają również dobre wina, których tradycja produkcji sięga czasów starożytnych.
W miejscowościach turystycznych znajdują się ciastkarnie, które oferują bardzo słodkie ciastka i lody. Jednak po sezonie (już we wrześniu) w wielu miejscach zakup lodów graniczy z cudem.
Gałka loda kosztuje ok. 3 kun a więc ok. 1,50 zł.
Chorwaci lubią spędzać czas w kawiarniach popijając bardzo mocną małą kawę.
Wybór jedzenia w sklepach, supermarketach jest w zasadzie bardzo duży, ale jest ono niestety dużo droższe niż w Polsce, a nawet w Niemczech. Dotyczy to często również małych targowisk z owocami i warzywami. Są one często nie tylko drogie ale również niesmaczne. Choć ta reguła nie zawsze musi się sprawdzić.
Copyright © ARTime.de

atrakcje miasta      ׀      jedź na wycieczkę      ׀    dojazd      ׀        kontaktstarigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica