RIVIERA PAKLENICA   Wakacje w Chorwacji

     

button_homebutton_hotelebutton_pensjbutton_apartmbutton_camping
RIVIERA PAKLENICA 
   strzalka   Region - Dalmacja północna
   strzalka   Historia miasta
   strzalka   Co zwiedzić
   strzalka   Wycieczki
   strzalka   Wspinaczka w Paklenicy
   strzalka   Dojazd
   strzalka   Mapy
   strzalka   Plaże Riviery Paklenica
 

MAPA AUTOSTRAD
W CHORWACJI
 

 
   

  


PLAŻE RIVIERY PAKLENICA

plaża


Jak w całej Chorwacji tak i w Starigrad Paklenicy czy Seline plaże są głównie żwirowo kamieniste. Łatwo jednak znaleźć plażę, która będzie nas zadowalać, ponieważ zmieniają się one na odcinku 100 metrów przechodząc z łagodnego terenu usypanego z drobnego żwirku po wybetonowane wejścia prosto w morze. W niektórych miejscach są schodki do wody i poręcze w innych zaś łagodne zejście. Plaże na ogół są dość wąskie ale są miejsca gdzie jak na chorwackie warunki plaża jest nadzwyczaj szeroka. Plusem wąskich plaż jest fakt, że często można tam znaleźć jakieś drzewko czy rozłożysty krzak, w cieniu którego można się na jakiś czas skryć gdy ma się już "dość" słońca. Najpięknniejszą plażą na Rivierze Paklenica jest plaża Kulina, na której stoją również ruiny twierdzy z okresu najazdów tureckich. Plaża znajduje się między Starigradem a Seline.
Woda jest krystalicznie czysta i ciepła. Jeżeli dopisze szczęście to można zobaczyć niedaleko brzegu w Starigrad-Paklenicy małą rodzinę delfinów, która zadomowiła się tam kilka lat temu.

      

Copyright © ARTime.de

klimat i pogoda          ׀           porady praktyczne          ׀         język           ׀         kontaktstarigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica